Projelerimiz

Hak Balonum

Avrupa Birliği tarafından desteklenen ve Uluslararası Çocuk Merkezi (ICC) tarafından yürütülen Mikro-Fon hibe programı kapsamında finanse edilmekte olup Sosyal İklim Derneği tarafından yürütülen “Hak Balonum” projesi 30 Haziran 2019 tarihi itibariyle başlamıştır. Detaylı bilgi için tıklayın.

Sosyal Çocuk Liderler Akademisi

Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı desteği ile, çocukların sivil topluma katılımlarını arttırmak amacıyla kurduğumuz Sosyal Çocuk Liderler Akademisi; Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları üzerinde etkinlikler ve projeler geliştiren bir çocuk ekibidir.
Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Kıyı Ege İklim Ağı

Kıyı Ege İklim Ağı 31 Ocak 2020 tarihinde İzmir’de kuruldu. Sekreteryasını Sosyal İklim Derneği yürütmekte olduğu bu ağ;
  • Denizin kirletilmemesi,
  • Deniz çevresindeki ekosistemlerin korunması,
  • Var olan kirliliğin giderilmesi ve bu alandaki çevre politikalarının değerlendirilmesi,
  • Kıyı Ege’de iklim olaylarından etkilenen bölgedeki şehirlerde balıkçılığın doğru şekilde yapılması için çalışmalar yürütüyor.Daha fazla bilgi için tıklayınız.

İklim Krizi Savunucuları Yetişiyor!

Env.net ve TEMA ortaklığında gerçekleştirilen “Yerel Sorunlara Yerel Çözümler: Türkiye için Çevresel Katılımcılık Hibe Programı-III” kapsamında gerçekleştireceğimiz “İklim Krizi Savunucuları Yetişiyor!” projesi Mayıs 2020’de başlayacaktır. Daha fazla bilgi için tıklayınız.