Kırlangıç Derneği ve Sosyal İklim Derneği partnerliği ve Erasmus+ Programı desteğiyle gerçekleşen “Wisdom of the Streets” Projesi Letonya’nın Gulbene şehrinde 4-11 Haziran tarihlerinde gerçekleşti. Projeye Türkiye’den 18-24 yaş aralığında 8 kişi katılım gösterdi. 8 gün boyunca çeşitli eğitim ve atölyeler sayesinde gençler ilgi alanlarını, yaşadıkları farklı zorlukları, deneyimlerini vb. birçok alanda paylaşımlarda bulunarak farklı deneyimler elde ettiler.

Gençlerin sanat aracılığıyla diyalogunun güçlenmesini amaçlayan bu proje kapsamında gençler 5 dalda atölyelere (Video ve fotoğraf, dans, müzik, tiyatro, grafiti) katılım gösterdi. Her katılımcı bir sana dalına odaklansa da tüm katılımcılar bütün atölyeleri deneyimleme fırsatı buldu. Projenin tamamı Gulbene’nin yemyeşil doğasında gerçekleşti. Gençlik değişimi katılımcılarının her biri seçildiği atölyelere katılarak projenin son günü çalışmalarını “Gulbene Gençlik Merkezi”nde sundular.

Genç katılımcılar farklı alanlarda becerilerini geliştirmelerinin yanı sıra Letonya, Slovakya ve Almanya’dan genç katılımcılarla kültürlerarası etkileşimde bulundular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir